زانوبند مفصل دار مدرج تینور قابل تنظیم مدل D-10

از {{model.count}}
2,500,000
2,380,000 تومان
5%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

زانوبند مفصل دار مدرج تینور، زانوبندی مناسب برای محافظت از زانوی زخمی یا آسیب دیده در طول درمان می باشد. این زانو بند دارای ۶آتل آلومینیومی است که از خم شدن زانو جلوگیری خواهد کرد. قابلیت تنظیم و سایز بندی مناسب از ویژگیهای این محصول می باشد.

  • حفظ حرکت زانو در دامنه حرکتی معین (بین صفر تا نود درجه)
  • ثابت سازی مفصل زانو در زاویه مطلوب (بین صفر تا نود درجه)
  • ایجاد پایداری و جلوگیری از لغزش غیر طبیعی سطوح مفصلی در زانوهای ناپایدار
  • حمایت از مفصل زانو

نحوه استفاده از زانوبند مفصل دار مدرج تینور :
قسمتی از زانوبند که طول بیشتری دارد مربوط به ناحیه ران و قسمتی که طول کمتری دارد مربوط به ناحیه ساق پا است.
قسمت‌های باز محصول در ناحیه جلوی ران و ساق پا قرار می‌گیرد.
ابتدا کلیه بندهای زانوبند را از داخل حلقه‌ها آزاد کنید و آن را زیر زانوی خود به گونه‌ای قرار دهید که مفاصل زانوبند در دو طرف زانو در راستای مفصل قرار گیرد.
قسمت پایین زانوبند را به هم نزدیک کنید و در جلوی ساق پا آن‌ها را به هم بچسبانید.
در صورت حصول اطمینان از تطابق مفاصل زانوبند با مفصل زانو قسمت بالایی زانوبند را در جلوی ران به هم نزدیک کنید و روی هم بچسبانید.
پس از تنظیم کشش مناسب در ساق و ران ابتدا بندهای پشت زانوبند را از حلقه‌های مربوط به خود عبور داده و با اعمال کشش مناسب آن‌ها را ببندید.
توجه داشته باشید مقدار کشش بندهای زانوبند باید به گونه‌ای باشد که وقتی از پهلو نگاه می‌کنیم بارهای فلزی بالای مفصل دقیقاً در خط وسط ران و بارها فلزی پایین مفاصل به طور دقیق در خط وسط ساق پا قرار گیرد.
پس از کنترل مجدد محل قرارگیری بارهای فلزی و قسمت مدرج مفصل زانوبند بندهای جلو را نیز از حلقه‌های خود عبور دهید و با اعمال فشار مناسب آن‌ها را ببندید.
میزان فشار وارده توسط بندهای زانوبند نباید به قدری زیاد باشد که باعث ایجاد اختلال در گردش خون شود و همچنین نباید آنقدر کم باشد که مفاصل زانوبند در جای معمولی خود بازی کند.
اگر زاویه مفاصل زانوبند قبلا توسط پزشک معالج شما تنظیم شده است از بازکردن دریچه مفصل و تغییر مکان پین‌های فلزی خودداری کنید.
در صورت مشاهده تغییر دامنه حرکتی زانو با پزشک خود تماس بگیرید.
نحوه تنظیم مفاصل مدرج:
توجه داشته باشید که تنظیم مدرج فقط توسط پزشک و یا متخصصین گروه‌های درمانی باید انجام شود.
هر یک از مفاصل زانوبند دارای یک دریچه است که با فشار دادن لبه پشتی این دریچه به سمت بیرون باز می‌شود.
در هر یک از مفاصل ۴ عدد پین فلزی تعبیه شده است که دو عدد آن در جلوی مفصل و دو عدد آن در پشت مفصل و درست پایین و بالا قرار دارند. پین‌های جلو مربوط به تنظیم مقدار extension و پین‌های خلفی مربوط به تنظیم میزان flection است.
با توجه به اعداد و ارقام حک شده در کنار هر سوراخ و قرارگیری پین فلزی در آن می‌توان زانوبند را در زاویه دلخواه ثابت نمود و یا دامنه حرکتی آن را محدود کرد.
پس از دستیابی به وضعیت مطلوب و اطمینان از قرار گرفتن پین‌ها در محل خود به طور کامل درهای لولایی مفاصل را به حالت اول برگردانید.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...